Biznes dla mam – 5 ciekawych pomysłów

Pojawienia się dziecka często wywraca życie rodziców do góry nogami. Jednak nie zawsze młodzi rodzice (tu mowa głównie o mamach) muszą być skazani na rezygnację z zawodowych ambicji. Biznes dla mam, zwłaszcza jeśli jest dobrze przemyślany, może być świetnym sposobem na samorealizację i dorobienie do domowego budżetu.

Już wiele kobiet dowiodło, że macierzyństwo nie musi oznaczać końca pracy zawodowej. Wręcz przeciwnie, jest wiele dziedzin, w których młode mamy mogą się wykazać. Jest jednak przy tym jeden ważny warunek. Biznes dla mam powinien umożliwiać kobiecie pogodzenia pracy zawodowej z opieką nad dzieckiem.

Biznes dla mam – korzyści

Choć prowadzenie własnego biznesu na początku może wydawać się dla mamy bardzo trudne,  to korzyści, jakie niesie on ze sobą, mogą ją do tego przekonać. Jeśli sama poszukujesz dla siebie jakiegoś zajęcia, jednocześnie opiekując się maluszkiem, najlepiej wiesz jak ważne jest, by mama mogła pozostawać w każdej chwili do dyspozycji dziecka. Najlepszy biznes dla mam to taki, który pozwoli jej swobodnie, zależnie od potrzeb dziecka, ustalać godziny pracy.  Bycie własnym szefem ma też wiele innych zalet, np. taką, że skupiamy się dokładnie na tej pracy, którą uważamy za ważną, same decydujemy o przebiegu pracy i efekcie finalnym.

Pomysły na biznes z dzieckiem na ręku

Rozpoczęcie pracy w jakieś instytucji, czy dużej korporacji z pewnością nie wchodzi w grę. Istnieją jednak takie zawody, gdzie dzieci nie tylko nie przeszkadzają, ale nawet bywają pomocne.

Szycie dziecięcych ubranek – modny biznes dla mam

Jeśli posiadasz odpowiednie umiejętności oraz wyobraźnię, a skrojenie i uszycie uroczego ubranka dla twojego maluszka nie stanowi dla ciebie żadnego problemu, warto byś zastanowiła się, czy nie rozpocząć szyć także dla maluszków twoich koleżanek. W myśl zasady “najlepszą reklamą jest polecenie przez innego, zadowolonego klienta” możesz spodziewać się, że wieści o twoich ubrankach rozejdą się poczta pantoflową, a  to może już zwiastować narodziny nowej marki dziecięcej.

Z duchem czasu, czyli blogosfera

Wiele młodych mam decyduje się na założenie własnego bloga parentingowego z poradami dla innych rodziców. Jeśli posiadasz zacięcie literackie, możesz podążyć ich tropem. W końcu kto jest lepszym ekspertem w tej dziedzinie jak nie mama.

Agencja opiekunek jako pomysł na biznes dla mam

Jeśli chcesz być cały czas ze swoim maluszkiem, a jednocześnie pracować, możesz rozważyć otwarcie agencji dla opiekunek. Coraz więcej rodziców poszukuje wykwalifikowanej opieki dla swoich dzieci, więc popyt na tę usługę jest całkiem spory.

Kinder party

Jeśli zabawianie dzieciaków na rodzinnych spotkaniach od zawsze było twoim ulubionym zajęciem, pomyśl o organizacji kinder party dla dzieci. W czasach, kiedy rodzice coraz częściej decydują na wyprawianie urodzin dla swoich pociech, możesz mieć pełne ręce roboty.

Wykorzystaj wykształcenie i doświadczenie

Wiele młodych mam poszukując pomysłów na biznes postanawia pozostać przy tym, co robiły, zanim urodziło się dziecko. Z tą jedną różnicą, że tym razem pracę wykonują w domu i na własny rachunek. Przykłady można mnożyć:

  • wykonywanie sesji fotograficznych dla niemowląt,
  • tworzenie grafiki komputerowej lub stron www,
  • tłumaczenie tekstów z języków obcych itd.

Biznes dla mam to nie mrzonka, czy niedoścignione marzenie. To coś, co przy dobrej organizacji i determinacji może się ziścić.

Ocena

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Bardzo ciekawe pomysły. Najbliższe jest mi blogowanie. Warto też pamiętać, że praca w domowym zaciszu nie jest dla każdego, są kobiety, które potrzebują więcej kontaktu z ludźmi i motywacji zewnętrznej.

  2. jacek pisze:

    Naprawdę ciekawe inspiracje na biznes:) chyba najciekawszy wiąże się z prowadzeniem kinder party, bo i pewnie największy fun można z tego mieć:)
    jacek ostatnio opublikował…Uśmiechnięta realizacja – czyli kompleksowe materiały dla małej firmyMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge