Catering dietetyczny – o co w tym wszystkim chodzi?

Sposób na zdrowe odżywianie? To temat rzeka, a jego entuzjaści mogliby się tu długo rozpisywać. Istnieje jednak kilka kluczowych zasad, o których z pewnością wspomni większość z nich. Grunt to budowanie menu zgodnie z piramidą zdrowego żywienia i dbanie o to, by posiłki zostały przygotowane ze składników pochodzących ze sprawdzonych, ekologicznych  źródeł. Można to robić samodzielnie  albo korzystać z wiedzy i doświadczenia profesjonalistów. Ta druga opcja dostępna jest dla osób, które postawią na catering dietetyczny. To rozwiązanie idealne, jeśli brakuje nam czasu na samodzielnie przygotowywanie zdrowych i smacznych posiłków.

Catering dietetyczny pojawił się w odpowiedzi na potrzeby rynku. Początkowo korzystali z niego głównie celebryci, dziś staje się coraz powszechniejszy wśród szerszej rzeszy odbiorców. Niektórzy twierdzą, że można już nawet  mówić o swoistej modzie na dietę pudełkową. Jak się okazuje, ta sprawdza się doskonale zwłaszcza w wielkich miastach wśród zapracowanych osób zatrudnionych w dużych korporacjach, choć korzystają z niej również pracownicy mniejszych firm.

Czym jest dieta pudełkowa?

Catering dietetyczny, czasem określany też mianem diety pudełkowej albo fit cateringiem to usługa polegająca na przygotowywaniu posiłków przez firmę cateringową i dostarczaniu ich zapakowanych w pudełkach pod wskazany przez klientów adres. Dieta pudełkowa może obejmować wszystkie posiłki w ciągu dnia, czyli kompleksowe wyżywienie albo tylko wybrane z nich, np. śniadanie i obiad.

Dlaczego fit catering?

Co daje dieta pudełkowa i dlaczego ludzie decydują się z niej korzystać?

Przede wszystkim pozwala zaoszczędzić czas. Jest też niezwykle wygodną alternatywą dla samodzielnego gotowania i spędzania czasu w kuchni. Zwalnia nas z obowiązku robienia zakupów spożywczych i przygotowywania posiłków. Zaoszczędzony w ten sposób czas można przeznaczyć na pracę,  wypoczynek, przebywanie z rodziną.

To oczywiście niejedyne plusy. Ogrom zalet cateringu dietetycznego wynika z tego, w jaki sposób komponowane są posiłki.

Dobre firmy cateringowe, oferujące możliwość skorzystania z diety pudełkowej, dbają o to, aby posiłki były zawsze smaczne, świeże i przygotowane ze składników pochodzących z gwarantujących wysoką jakość źródeł. Obowiązkiem firmy jest przygotowanie i dostarczenie zróżnicowanych i odpowiednio zbilansowanych posiłków skomponowanych zgodnie z zasadami zdrowego żywienia.

Na co zwracać uwagę?

Decydując się na korzystanie z diety pudełkowej, należy przede wszystkim sprawdzić, czy firma cateringowa zatrudnia dietetyka. To on będzie odpowiedzialny za komponowanie menu, dbanie o różnorodność posiłków i ich odpowiednią kaloryczność oraz dostarczanie w diecie wszystkich niezbędnych składników. Niekiedy konieczne jest także uwzględnienie specjalnych potrzeb żywieniowych klienta: wegetarianizm, weganizm, dieta bezglutenowa, osoby intensywnie uprawiające sport. To oczywiście również zadanie dla dietetyka.

Zanim zdecydujesz się przejść na dietę pudełkową, poczytaj więcej o firmie, która ją oferuje. Dowiedz się, czy zatrudnia dietetyka, umożliwia dostarczenie posiłków dopasowanych do Twoich potrzeb żywieniowych oraz sprawdź, czym kieruje się przy komponowaniu menu. Dzięki temu zagwarantujesz sobie zdrowe i smaczne posiłki.

Ocena

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge