Ciekawe zabawki DIY – co można zrobić samodzielnie

Wspieranie rozwoju dziecka poprzez zabawę to ważny element jego wychowania. Warto zastanowić się, czy ciekawe zabawki, które wzbudzą zainteresowane pociechy, można wykonać samodzielnie. Dzięki temu nie nadwyrężymy domowego budżetu i pokażemy dziecku, że wiele zabawek można wykonać samemu z przedmiotów dostępnych w domu. Takie zachowanie uczy kreatywności i rozwija wyobraźnię. Może też sprawić, że pociecha w przyszłości sama będzie równie pomysłowa.

Gdzie szukać pomysłów na ciekawe zabawki DIY? Często podsuwa nam je nasza codzienność, a zabawki można tworzyć dosłownie ze wszystkiego.

Czas na pompony

Wyśmienita zabawa, która polega na samodzielnej produkcji pomponów, może zająć dziecko na długie godziny. Co ważne, aby ją zorganizować nie potrzeba wyszukanych akcesoriów ani drogich przedmiotów. Wystarczą nożyczki, wełna i niewielki kawałek sztywnej tektury, z której wytniemy dwa średniej wielkości koła. Dokładną instrukcję, jak robić pompony z łatwością znajdziecie w sieci.

Przeplatanki

Niezwykle ciekawe zabawki dla dziewczynek stanowią przeplatanki. Jak je zrobić? Do tego przydadzą się sznurówki i kawałek sklejki z nawierconymi dziurkami. Można też wykorzystać piankową kartkę, w której dziurki do przeplatania zrobimy dziurkaczem.

Domek dla lalek

Stworzenie domku dla lalek nie wymaga specjalnych umiejętności. Wystarczy trochę wyobraźni i wielkie kartonowe pudełko, które posłuży za stworzenie domku. Do tego dodatkowe akcesoria, które sprawią, że stanie się on przyjemnym miejscem do spędzania czasu przez lalki naszej pociechy. Przydadzą się kolorowe papiery, tektura, kawałki gazet,  tapety itp. Dzięki nim łatwo ozdobimy domek.

Klocki konstrukcyjne

Były ciekawe zabawki dla dziewcząt, teraz czas na chłopców. Z pomocą taty z pewnością uda się stworzyć klocki konstrukcyjne. Do tego celu potrzeba kilka niewielkich, drewnianych klocków z nawierconymi otworami oraz śrubki, podkładki, nakrętki. Elementy mogą być dowolnie łączone i skręcane. Do tego można dołożyć inne akcesoria gotowe do skręcania. Przykładowo nakrętki od butelek po wodzie z nawierconymi otworami albo niewielkie kawałki blaszek (w tym przypadku należy zwrócić uwagę, by ich brzegi nie były ostre).

Stemple

Szukacie innych pomysłów na ciekawe zabawki? Może więc zainteresuje Was możliwość uruchomienia domowej produkcji stempli? Wystarczy ziemniak, z którego wytniemy z jednej strony ciekawy kształt, no i oczywiście trochę farby i stempel gotowy. Do produkcji stempli może posłużyć również styropian.

Ciekawe zabawki domowym sposobem

Nożyczki, papier, tektura, wełna, farby, spinacze, kawałek materiału. Najlepsze zabawki powstają w domu z dostępnych pod ręką materiałów. Nie są kosztowne, a ich robienie to wspaniały sposób na wspólne spędzanie czasu wraz z dzieckiem. Co więcej, samodzielne tworzenie zabawek może być równie interesujące, jak sama zabawa nimi. Warto pokazać dziecku, jak to robić. Zwłaszcza jeśli ciekawe zabawki podsuwają dziecku kreatywne pomysły na spędzanie czasu.

Ocena

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge