Deski kuchenne, które urozmaicą Twoje wnętrze

Kuchnia służy nam nie tylko do gotowania. To przede wszystkim posiłki spożywane z bliskimi. Czas, który poświęcamy ważnym dla nas osobom. Chcemy w jak najlepszy sposób wyposażyć swoje kuchenne wnętrze, by móc gotować z sercem, co znajduje odzwierciedlenie w serwowanych daniach. Elementem, bez którego się nie obejdziemy, jest deska kuchenna. Nie tylko praktyczne akcesorium!

Wyposażenie funkcjonalne i atrakcyjne

Decydując się na zakup kolejnej deski do krojenia, stawiamy na jej potencjalne zastosowanie. Wybieramy deskę, na której wygodnie i sprawnie będziemy kroić mięso, ubijać kotlety czy też podawać w ciekawy sposób przekąski. O funkcjonalności i możliwościach wielu z materiałów, jakie służą do wykonania desek, wiemy coraz więcej. Dziś jednak skupiamy się odrobinę bardziej na aspektach wizualnych. Tych, które dla wielu osób będą równie ważne, co możliwości zastosowania.

Do wyboru mamy deski kuchenne wykonane z różnych rodzajów drewna. Ciekawym zakupem okazują się kolejno deski bambusowe. Nie tylko o świetnych właściwościach i doskonale prezentujące się w kuchniach. Kolejno wykonania ze szkła czy tworzyw sztucznych. Każdą z nich jesteśmy w stanie dopasować do stylistyki kuchni.

Dopasowanie wizualne

Drewniane, jak i bambusowe deski, pod względem wizualnym są do siebie bardzo podobne. Oczywiście możemy je zakupić w różnych kształtach czy też opatrzone rowkami na brzegach. Między innymi po to, by móc zastosować pokrywę. Oceniając to, jak prezentują się w przestrzeni kuchennej, jesteśmy w stanie powiedzieć, że to jeden z najlepszych wyborów. Uniwersalne na tyle, by wpisać je w klimat każdej kuchni. Zarówno tradycyjnej, klasycznej, jak i współczesnej, która jest surowa i minimalistyczna. Ponadto bardzo estetyczne, co czyni je chętnie wybieranymi.

Szklana alternatywa to nieco odmienne właściwości. Ciężka deska ze szkła jest bardziej podatna na uszkodzenia, choć na plus można jej przyznać wyeliminowanie ryzyka wnikania bakterii, jak w przypadku drewna. Skupiając się na kwestiach wizualnych – szklane deski to najczęściej wykonania raczące nas obrazami iście kuchennymi. Kolorowych owoców czy warzyw. Wnoszą powiew świeżości i tę nie fizyczną lecz metaforyczną lekkość.

Najmniej lubiane bywają deski z tworzyw sztucznych. Ich estetyka nie wzbudza zachwytu, choć praktyczne zastosowanie decyduje o tym, że znajdują dalej miejsce w naszych kuchniach. Na szczęście, dostępność rozmaitych kolorów oraz kształtów sprawia, że w kuchniach typowo rodzinnych, sprawdzają się wręcz doskonale. Tym bardziej, gdy do pomocy chcemy zachęcić maluchy.

A może granitowa płyta?

Na koniec zostawiliśmy coś, co jest najbardziej oryginalne spośród dostępnych propozycji. Do naszych rąk, a właściwie kuchni, trafić może bowiem granitowa deska czy też płyta nadająca się, jako podstawa pod gorące naczynia. O walorach praktycznych nie trzeba nikogo przekonywać. O ekskluzywnym wyglądzie, który lgnie do ekstrawaganckich i bogato urządzonych, przestronnych kuchni, przekona się każdy wymagający właściciel.

Wybór niemały, a jednak może wymagać od nas przemyślenia. Dajmy sobie na to czas, bo deska z powodzeniem może dopełniać aranżacji kuchennej.

Ocena

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge