Dlaczego picie wody jest takie ważne?

Organizm ludzki w 2/3 składa się z wody. To bardzo ważny składnik naszego ciała. Jego niedobór może prowadzić do groźnych w skutkach konsekwencji. Regularne picie wody pomaga utrzymać ciało w zdrowiu i dobrej kondycji.

Woda potrzebna jest do życia i zachowania zdrowia. Jednak Polacy wciąż piją jej za mało. Jak ich do niej przekonać? Oto siedem powodów, dla których warto pić wodę.

Pamiętaj o wodzie

Woda nie zawiera w sobie składników odżywczych ani wielu cennych minerałów. Jednak jej picie jest kluczowe dla  zachowania zdrowia organizmu. Pomaga w usuwaniu produktów przemiany materii i toksyn. Jest też środowiskiem dla różnych procesów metabolicznych przebiegających w naszych organizmach. Prawidłowa ilość wody, jaką powinniśmy spożywać w ciągu dnia, to 1 litr na 30 kg masy ciała. Zależnie od masy ciała, będzie to więc inna ilość. Obliczyłeś już, ile wody powinieneś wypijać?

Przede wszystkim natura

Jeśli martwisz się, że wraz z jedzeniem spożywasz chemię zawartą w produktach spożywczych, nie musisz bać się o to, pijąc wodę. Woda nie tylko jest całkowicie naturalna, ale też ma zdolność oczyszczania organizmu z toksyn. Komponując swoją dietę w ciągu dnia, powinieneś pamiętać, że to właśnie ona powinna być głównym źródłem płynów dla organizmu.

Woda a trawienie pokarmów

Woda stanowi środowisko dla procesów trawiennych zachodzących w naszym organizmie. Wspomaga przełykanie i transport pokarmów w przewodzie pokarmowym. Wchodzi w skład śliny oraz soku żołądkowego i jelitowego. Jej niedobór może powodować zaburzenia procesów trawiennych.

Oczyszczanie

Dużo mówi się o tym, jak można oczyścić organizm. Zrobisz to przy pomocy wody. Pijąc odpowiednie jej ilości, usuniesz z organizmu toksyny i zbędne produkty przemiany materii.

Sposób na odchudzanie

Szukasz skutecznego sposobu na odchudzanie? Pij wodę. Jeśli będziesz spożywać ją w regularnych odstępach w ciągu dnia, w tym rano na czczo oraz wieczorem przed snem, szybko pozbędziesz się zbędnych kilogramów. Regularne picie wody pozwala zmniejszyć ilość spożywanych produktów i przyspiesza metabolizm. Jeśli zależy ci na szybkim uzyskaniu pożądanego efektu, pamiętaj, by nie pić wody w trakcie spożywania posiłków, ale przed nimi lub po nich.

Wytrzymałość w trakcie ćwiczeń

Udowodniono, że spadek wydajności organizmu w trakcie ćwiczeń fizycznych spowodowany jest w dużej mierze jego odwodnieniem. Osłabieniu i obniżeniu wydajności mięśni zapobiegniesz, utrzymując właściwe nawodnienie organizmu w trakcie wykonywania ćwiczeń fizycznych.

Gasi pragnienie

O tym, że to woda najlepiej gasi pragnienie, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Warto pić ją często, małymi łykami. Płyny natomiast należy uzupełniać, zanim jeszcze poczujemy pragnienie.  Jeśli bowiem już pojawi się to uczucie, będzie to pierwszy sygnał, że organizm jest odwodniony.

Woda a układ moczowy

Woda ma też zbawienny wpływ na funkcjonowanie nerek i całego układu moczowego. Wypijana w wystarczających ilościach oczyszcza nerki, a także zapobiega infekcjom dróg moczowych.

Ocena

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge