Idealny biustonosz, czyli dlaczego rozmiar ma znaczenie

Niemalże 80% Polek źle dobiera swoje biustonosze. Efekt końcowy? Ból kręgosłupa i ramion. Piersi, które zaczynają opadać, a do tego osłabione i nazbyt rozciągnięte mięśnie piersiowe, nie wspominając o niewygodzie. Kobiety zwykle wybierają staniki o zbyt luźnym obwodzie pod biustem, a do tego za małą miseczką. Poza dolegliwościami bólowymi, całość wygląda po prostu nieestetycznie i najlepszy ciuch nie jest w stanie uratować naszego biustu. Jak zatem dobierać biustonosze?

Do sklepu na zakupy

Przede wszystkim warto skorzystać z możliwości przymiarki biustonosza, ale i pomocy specjalistki w tej dziedzinie. Nie mamy się czego obawiać, a wręcz przeciwnie. Kilka sprawnych ruchów brafitterki sprawi, że nasz biust będzie leżał wyśmienicie. Stanik przestanie uwierać, przesuwać się, marszczyć i odznaczać pod ubraniem. Będzie i wygodnie, i pięknie, a dla piersi i kręgosłupa, po prostu zdrowo.

To samo tyczy się biustonoszy… kupowanych w sklepach internetowych. Jak? Dokładnie tak samo, jak w przypadku zakupów stacjonarnych. Z tą różnicą, że mając już upatrzony model bądź wiedząc, jaki dokładnie nosimy rozmiar, przenosimy się na zakupy online. Wybieramy odpowiedni nie tylko rozmiarowo, ale i jakościowo stanik, i gotowe! Można postawić chociażby na propozycje, jakie prezentuje marka Felina biustonosze. Piękno, wygoda i materiały przyjazne dla ciała.

Rozmiar rozmiarowi nierówny

Nawet wtedy, gdy mamy już dokładnie określony rozmiar biustu, nie oznacza to, że za każdym razem wybierzemy ten sam. Rozmiarówka producentów różni się od siebie. Zwykle nieznacznie, ale jednak dla biustu jeden, a co dopiero więcej centymetrów, robi już ogromną różnicę. Dlatego wyznacznikiem będą tabele rozmiarów i dokładne wymiary, podawane zwykle w sklepie stacjonarnym czy na stronie sklepu internetowego.

Rozmiar samodzielnie sprawdzimy w ten sposób, iż na wydechu zmierzymy obwód tuż pod biustem, a od niego odejmiemy 5-10 cm. Z kolei miseczka powinna dokładnie okalać całą pierś. Fiszbiny nie mogą wbijać się w tkankę. Góra biustonosza może być ciekawie rozbudowana lub w dużym stopniu odsłonięta, ale po bokach miseczka koniecznie musi dobrze zbierać pierś i całą ją okrywać.

Odpowiedni rozmiar pod biustem sprawi, że stanik nie będzie się wrzynał, ale i wyeliminowane zostanie ryzyko przesuwania się, ze względu na zbyt luźny obwód. Ponadto na „dole” opierają się ramiączka. Jeśli stanik dobrze trzyma pod biustem, to nawet cienkie ramiączka przy dużych piersiach, nie będą się boleśnie wbijać w ramiona.

Podczas przymiarek należy również pamiętać o tym, że biustonosze rozciągają się. Przymierzanie odbywa się zatem, zapinając haftkę na pierwszy rządek. To będzie najciaśniejszy obwód. Gdy biustonosz zacznie się robić nieco luźniejszy, zwykle do dyspozycji będą jeszcze dwa rzędy haftek, które pozwolą ponownie zachować pożądany obwód i odpowiednie podtrzymanie biustu.

Idealnie dobrany biustonosz? To możliwe i wcale nie takie trudne, a jednak jak ważne dla nas i naszych piersi.

Ocena

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Taka wiedza powinna być te elementem szkolenia pracowniczek w ramach szkoleń z dress code. Często mają potem np. przedstawicielki handlowe odpowiedni strój zewnętrzny ale źle dobrana bielizna psuje im kształt figury lub wręcz kreuje niestosowne błędy w wyglądzie – np. prześwitujące sutki…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge