Kinkiety łazienkowe – domowe SPA z wyjątkową atmosferą

Kinkiety łazienkowe są najczęściej polecanymi lampami do łazienki. Stwarzają duże pole do popisu względem aranżacji. Mogą dodatkowo poprawiać proporcje wnętrza. Przy tym ich różnorodność jest na tyle duża, by z powodzeniem znaleźć te, które wpiszą się w nasze gusta. Jak zapewnić łazience doskonałe oświetlenie za ich pomocą?

Kinkiety łazienkowe dla precyzyjnego makijażu!

Panie potrzebują doskonale zorganizowanej strefy umywalkowej. Dużo miejsca, niemałe lustro o ładnym kształcie, a do tego oświetlenie, przy którym stworzenie makijażu będzie bułką z masłem. W tej części łazienki chętnie sięgamy po lampy montowane bocznie. Można liczyć na równomierne oświetlenie, a dodatkowo efekty dekoracyjne. Kinkiety łazienkowe mogą zdobić nawet małe wnętrza. W tych dużych zaś, dodają klasy, uzupełniają pozostałe elementy oświetleniowe, a ponadto odpowiadają za przytulną atmosferę.

W każdej łazience da się stworzyć domowe SPA. Wydzielić strefę relaksu, gdzie będziemy ładować baterie po ciężkim dniu w pracy lub po powrocie z długiego wyjazdu. Kinkiety łazienkowe są w tym bardzo pomocne. Trzeba jednak wiedzieć, jak je montować i które wybierać, by spełniały swoje funkcje.

Oświetlenie boczne montowane przy lustrze, powinno znajdować się mniej więcej na wysokości wzroku, ale z drugiej strony należy eliminować efekt rażenia. Z tego względu wybiera się pośród zamkniętych kloszy. Innym rozwiązaniem są te otwarte ku górze lub dołowi, ale z mlecznymi kloszami lub nieco ciemniejszymi, materiałowymi abażurami.

Nie bez znaczenia pozostaje barwa światła. Kinkiety łazienkowe, które mają oświetlać twarz i pozwalać wykonać dobry makijaż, powinny emitować światło zimne, ale możliwie naturalne. W zimnym świetlne widać znacznie wyraźniej, łatwiej dostrzec niedoskonałości wymagające zamaskowania. Naturalne światło zaś, pozwala uniknąć efektu maski podczas wykonywania makijażu. Kolory i kształty nie są przekłamane.

Atmosfera do odpoczynku

Barwa światła miesząca się w miejscu skali wskazującym na tę chłodną, to dobry wybór, gdy liczy się wyraźne oświetlenie. Z drugiej strony światło zimne i białe, nie sprzyja relaksowi. To dlatego w salonach, a w szczególności sypialniach wskazuje się na konieczność zastosowania światła żółtego. W łazience dobrze sprawdza się oświetlenie wybierane w podobnym stylu.

Kinkiety łazienkowe ze źródłami światła o barwie żółtej, sprzyjają uzyskiwaniu atmosfery, w której łatwo się zrelaksować i odpocząć. Można je zastosować w niedalekich okolicach wanny, choć trzeba pamiętać o estetyce aranżacji. Jako że łazienka jest pomieszczeniem, w którym panują specyficzne warunki, koniecznie należy zwracać uwagę na parametry oświetlenia.

Preferowane są kinkiety łazienkowe o IP wynoszącym minimum 44. To parametr określający wodoszczelność, odporność na parę wodną i zachlapania. Im bliżej źródła wody znajduje się oświetlenie, tym wyższy parametr powinno ono oferować.

Kinkiety łazienkowe a aranżacja

Na koniec warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób ma wyglądać ostateczny kształt aranżacji łazienkowej. Na jakim efekcie i estetyce najbardziej nam zależy. Kinkiety proste, minimalistyczne, o geometrycznych kształtach, pasują do nowoczesnych łazienek. Jeśli chcemy dodać im nieco luksusu, mogą być opatrzone delikatnymi zdobieniami lub kryształkami.

W łazienkach tradycyjnych lub nawiązujących do stylu retro, sprawdzają się kinkiety zakończone materiałowymi abażurami. Światło spod nich padające jest subtelne, przyjemne i sprzyja przyjaznej atmosferze. Luksusowe i wyrafinowane łazienki, które zamieniamy na domowe SPA, to miejsce na nutę ekstrawagancji. Tutaj sprawdzą się fantazyjne konstrukcje, nawet te, które mają w sobie przepych, natomiast bezwzględnie zostały w nich zastosowane materiały wysokiej jakości.

Łazienka jest zawsze wyjątkowa w swoim charakterze. Znajdźmy w niej miejsce na kinkiety łazienkowe, które połączą funkcjonalność z cudowną estetyką.

Ocena

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge