Lampy podłogowe – historia Twojego wnętrza

Przytulną i ciepłą aranżację można stworzyć w każdym rodzaju wnętrza. Nawet surowe, minimalistyczne i prosto urządzone przestrzenie, mogą dawać poczucie bezpieczeństwa. Komfort użytkowania i przyjazne dla oka światło, są w stanie zaoferować lampy podłogowe. To im przypisuje się początek wielu romantycznych historii, choć nie tylko. Dlaczego? Ponieważ pośród bogatej oferty rynkowej, właściwie tylko i wyłącznie konstrukcja lampy podłogowej, pozwala oświetlić niewielki skrawek przestrzeni. Nowoczesna czy klasyczna – każdorazowo tworzy atmosferę i niepowtarzalny nastrój.

Lampy podłogowe nie tylko w salonie

Historia zaczyna się tam, gdzie zagości lampa podłogowa. Najczęściej znajdujemy dla niej miejsce w salonie bądź pokoju dziennym. W okolicach kanapy, gdzie spędzamy czas na relaksie w dowolnej formie. To nie tylko praktyczne rozwiązanie ze względu możliwości ukierunkowania źródła światła. Zarówno w mniejszych, jak większych pomieszczeniach, w ten sposób można wydzielić konkretne strefy. Wyodrębnić miejsce relaksu i wyróżnić je spośród reprezentacyjnego salonu.

Ciekawym rozwiązaniem są lampy podłogowe umieszczane w kuchniach i pokojach jadalnych. Chętnie wybieramy kompozycje stylizowane, fantazyjne i niecodzienne. Stawiamy je głównie w miejscach, gdzie pragniemy doświetlić ciemne miejsca lub stworzyć przytulną atmosferę, ale i w pewnej odległości od kanapy czy stołu, by zyskać na niecodziennej dekoracji.

Lampy stojące równie dobrze spełnią swoje funkcje w przestrzeniach, urządzanych z myślą o młodzieży. Kącik do czytania przed snem lub oglądania telewizji na tapczanie. Idealne oświetlenie całej przestrzeni, gdy lampa podłogowa stanowi uzupełnienie oświetlenia centralnego. Zyskujemy na wyższym poziomie bezpieczeństwa dla swojej pociechy, jak i oszczędnościach. Nie tylko w pokoju nastolatka. Większość z oferowanych lamp podłogowych daje na tyle dużo światła, że nie trzeba już męczyć się z brakiem atmosfery, przez konieczność rozjaśnienia całego pokoju oświetleniem głównym. Wygodniej, przyjemniej i z korzyścią na mniejszych rachunkach.

Wystrój wnętrza przy pomocy lampy

Wybierając tego typu oświetlenie, należy zwrócić uwagę na konstrukcję lampy. Wykonanie, jej kształt, jak i rozmiar, a także barwę oferowanego światła. Duża podstawa, masywna konstrukcja i pokaźny abażur, to model do dużego salonu lub surowej ogromnej sypialni. Niewielkie pomieszczenia najlepiej znoszą subtelniejsze konstrukcje.

Klosz skierowany do góry da więcej światła i optycznie może powiększyć małą przestrzeń. Abażur, z którego strumień sztucznego światła pada w dół, zapewni intymny klimat. Pod względem stylistyki, lampę należy dopasować do aranżacji wnętrza.

W modzie są obecnie lampy podłogowe w stylach industrialnym oraz skandynawskim. Wbrew pozorom można nimi uzupełnić nie tylko tak charakterystyczne aranżacje. Przemyślany wybór będzie dopełnieniem pomieszczenia rustykalnego, jak i klasycznego czy też ekstrawaganckiego. Pod tym względem lampy stojące są uniwersalne, choć nie zwyczajne.

Ocena

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge