Nocnik dla dziecka – czas na pożegnanie pieluszek!

Nocnik to pierwszy krok dziecka do nauki samodzielnego załatwiania. Na rynku znaleźć można mnóstwo nocników, które kuszą kolorami, kształtami, a nawet wydawanymi dźwiękami. Nie brakuje tych interaktywnych oraz z dodatkowymi funkcjonalnościami. Jak wybierać i czym powinien się charakteryzować nocnik dla malucha, który pomału żegna się z pieluszkami?

Wygodny, czyli prosty

Spora część rodziców wychodzi z założenia, że nocnik dla dziecka powinien być prosty, zwyczajny. Liczy się to, aby maluchowi było przede wszystkim wygodnie. Dodatkowe zakamarki, nietypowe kształty, nierzadko mogą się okazać dla dziecka utrudniające naukę załatwiania. Tym samym odejście od pieluszek będzie trwało dłużej, a dla rodziców i pociechy stanie się trudnym doświadczeniem.

Prostota nocników ma również tę zaletę, że są one łatwe do utrzymania w czystości, a to bardzo ważny aspekt. Zachowanie higieny to podstawa. Dzięki temu maluch nie zostaje narażony na zabrudzenia nieczystościami, rodzice również podczas czyszczenia nocnika pozostają, można rzec – bezpieczni. Ciekawym rozwiązaniem są nocniki z wyjmowaną wkładką wewnętrzną. To jeszcze łatwiejszy sposób na dokładne oczyszczenia nocnika. Takie funkcjonalne akcesoria, ale i wiele innych przydatnych w życiu malucha, oferuje sklep dziecięcy Wozki-Foteliki.pl.

Wzorzysty, kolorowy lub interaktywny nocnik – czy warto?

Nauka korzystania z nocnika zamiast pieluszek, dla wielu dzieci jest trudna. Rodzice z kolei nie mogą się doczekać, kiedy to przestaną wydawać pieniądze na kolejną paczkę pieluch. Kiedy wreszcie ich maluch będzie w stanie zakomunikować, że potrzebuje skorzystać z toalety. Tego etapu nie da się przeskoczyć, ale można sprawić, że cała rodzina przebrnie przez niego bez ogromnej traumy.

Jeśli pociecha niekoniecznie pała miłością do zwykłego nocnika z plastiku, który dodatkowo jest mało wygodny, warto pomyśleć o kupnie produktu wyższej jakości, droższego, ale ciekawszego, nawet z funkcjonalnościami, które być może nie są niezbędne, ale jednak atrakcyjne dla pociechy.

Wszelkiego rodzaju wzory, kolory i kształty zaciekawiają dziecko, dlatego chętniej może ono podejść do nocnika i z niego skorzystać. Jeśli po załatwieniu się, to niegdyś zwykłe siedzonko plastikowe uraczy maluszka przyjemną melodią, na jego twarzy z pewnością pojawi się uśmiech. Radosna chwila zachęci do podejmowania kolejnych prób.

No i wreszcie zadowoleni będą ci użytkownicy, dla których nawet nocnik dziecięcy powinien pasować do aranżacji łazienki czy pokoju kąpielowego. Estetyczne, a wręcz eleganckie „trony” dla pociech żegnających pieluszki, można bez problemu znaleźć na rynku.

Dopasowanie do potrzeb maluszka

Najważniejsze jest dopasowanie do potrzeb dziecka. Nocnik musi być na tyle wytrzymały i duży, aby komfortowo mogło się w nim załatwiać nawet to dziecko, które jest nieco większe i cięższe od swoich rówieśników. Reszta to detale, choć i nad ich wyborem warto się zastanowić.

Czas na pożegnanie pieluszek, czyli naukę nocnikowania. Sprawmy, aby nie była ona wyzwaniem i trudnym okresem dla pociech i ich rodziców.

Ocena

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge