Silikonowa mata do pieczenia i stolnica

Przyrządzanie rozmaitych potraw, a także wypieków może być czystą przyjemnością. Wystarczy zaopatrzyć się w akcesoria, jakimi są silikonowa mata do pieczenia oraz stolnica, także wykonana z silikonu. Dwa drobiazgi czy też kuchenne gadżety, które usprawniają nasze kuchenne działania. Poza tym są łatwe do utrzymania w czystości, wygodne w użytkowaniu i do tego kolorowe. Na jakie jeszcze zalety można liczyć?

Silikonowa mata do pieczenia – alternatywa dla papieru

Chyba każdemu z nas zdarzyło się być w sytuacji, kiedy to powstała myśl, by właśnie upiec jakieś dobre ciasto. Albo zamiast kolejnego obiadu w McDonaldzie zamarynować mięso w domu i wstawić je do piekarnika. Bierzemy blaszki czy formy do rąk i już chcemy wylewać ciasto, układać babeczki czy wykładać przygotowane mięso, gdy okazuje się, że nie mamy papieru do pieczenia. Bez niego można działać tylko w teorii, bo niestety w praktyce przypalą się zarówno nasze wypieki, jak i blachy, których użytkujemy.

Na tę okoliczność doskonale sprawdza się silikonowa mata do pieczenia. Jej przewaga nad papierem do pieczenia jest ogromną. To przede wszystkim możliwość wielokrotnego użytku. Matę po zastosowaniu wystarczy umyć, zwinąć w rulonik lub złożyć i schować. Kolejnym razem znów będzie gotowa, by ją zastosować.

Silikonową matę łatwo utrzymać w czystości, bo zabrudzenia czy resztki jedzenia nie przywierają do niej, jak to ma miejsce w przypadku zwykłych blach. Ponadto silikonowe produkty bardzo często można myć w zmywarkach, ale i ręczne mycie będzie możliwe do wykonania.

Silikonowa stolnica

Silikonowa mata do pieczenia to dopiero pierwsze akcesorium, w które warto zainwestować. Doskonałym pomysłem jest także zakup silikonowej stolnicy. Kto z nas choć raz w życiu przygotowywał pierogi bądź kruche ciasto, doskonale wie, że bez stolnicy się nie obejdzie. Niestety ta tradycyjna – drewniana, bywa ciężka, nieporęczna, trudna do przechowania i mało higieniczna. Zupełnie inaczej niż w przypadku stolnicy silikonowej.

Takie silikonowe wykonanie to największa wygoda użytkowania. Stolnica nie ślizga się na stole. Poza tym zwykle ma wyznaczone okręgi o różnej średnicy, by móc dopasować kształtem i rozmiarem, już rozwałkowane ciasto, do wybranej tortownicy. Jest higieniczna, bo nie ma zakamarków, w której gromadziłby się brud. Ponadto nie chłonie wilgoci ani zapachów. Jej przechowywanie jest równie łatwe, co w przypadku maty silikonowej.

Obydwa wykonania to maksimum walorów użytkowych. Bezpieczeństwo w kontakcie z artykułami spożywczymi, a i możliwość znalezienia kolorowych wykonań, które dopełnią naszych kuchennych aranżacji. Jeśli liczymy na doskonałe wypieki od początku do końca, silikonowa mata do pieczenia i stolnica, powinny zagościć w naszych kuchniach.

Ocena

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge