Sportowy biustonosz – czym powinien się charakteryzować?

Sportowy biustonosz ma za zadanie chronić kobiece piersi w trakcie wysiłku fizycznego. Jego odpowiedni dobór jest równie ważny, jak nie ważniejszy, co w przypadku staników użytkowanych na co dzień. Wynika to z faktu, że piersi podczas uprawiania sportu przemieszczają się z różną częstotliwością, na różne odległości. Źle chronione tracą na swojej elastyczności i jędrności, a ponadto prowadzą do bólów kręgosłupa. Jak zatem dobierać sportowy biustonosz?

Sportowy biustonosz – kilka typów

Zacznijmy od tego, że biust podczas biegu, przy każdym kroku unosi się aż o 9 cm. Więzadła Coopera w wyniku intensywnych ruchów stają się coraz bardziej rozciągnięte. Efekt? Opadające piersi, których w żaden naturalny sposób niestety nie da się przywrócić do pierwotnego kształtu. Ponadto niechronione sportowym stanikiem piersi, mogą zostać nawet zdeformowane. W trakcie aktywności fizycznej pojawia się głównie ból pleców. Kobiety zaczynają się garbić, by poczuć ulgę. Taka pozycja w skrajnych przypadkach prowadzi do wypadnięcia dysku.

Sportowy biustonosz jest w stanie uchronić przed drganiami i wstrząsami, na poziomie 74%, podczas gdy zwykły stanik czyni to jedynie na poziomie 38%. Dla kobiecego zdrowia, ale i estetycznie wyglądającego biustu, to ogromna różnica.

Znajdujemy na rynku kilka typów sportowych biustonoszy, które trzeba dobierać nie tylko pod względem rozmiaru. Panie, które są posiadaczkami piersi mieszczących się w miseczce A bądź B, powinny postawić na model compression bra. Dobrze minimalizujący ruchy piersi, poprzez przyciskanie ich do klatki piersiowej.

Encapsulated compression bra sprawdzają się u kobiet z biustem w większym rozmiarze bądź decydującym się na intensywniejszy wysiłek fizyczny. Tego typu sportowy biustonosz jest stabilniejszy od poprzedniego, ponieważ do klatki piersiowej zostaje przyciśnięta każda pierś osobno. Największa stabilność, a ponadto atut w postaci regulowanej taśmy pod biustem, to cechy adjustable encapsulated compression bra. Dla dużych biustów i na czas bardzo intensywnych ćwiczeń fizycznych.

Na to zwróć uwagę

Biustonosz sportowy nie może oferować ramiączek, które wrzynają się w ciało. Ani to wygodne, ani zdrowe. Świetnie sprawdzają się zatem modele o szerokich ramiączkach, na stałe przymocowane do dolnej części stanika, jak i te, które zapewniają regulację, ale na plecach. Najczęściej ramiączka są w tym miejscu skrzyżowane. Na plecach tworzy się konstrukcja na kształt motylka. To jeszcze większa stabilność i wygoda użytkowania.

Należy unikać topów sportowych, które nie zapewniają odpowiedniej ochrony. Można z nich korzystać tylko wtedy, gdy pod spód trafia profesjonalny, sportowy biustonosz. Tak chronione piersi nie uraczą nas bólem, zachowają swoją jędrność, a więzadła nie zostaną rozciągnięte.

Ocena

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge