Sposoby na ładną cerę – garść użytecznych wskazówek

Która z nas nie marzy o pięknej, promiennej cerze? W celu osiągnięcia efektu decydujemy się na stosowanie cud kosmetyków, o których tak naprawę często wiemy niewiele. Tymczasem sposoby na ładną cerę są w zasięgu ręki każdej z nas. A co najważniejsze są dużo prostsze, tańsze i łatwiejsze do zastosowania.

W czasach, kiedy nie było drogerii, a Panie nie wiedziały jeszcze o istnieniu kosmetyków, wiele kobiet mogło pochwalić się piękną, godną pozazdroszczenia cerą. W wielu przypadkach można mówić o działaniu genów, jednak nawet dziedzicząc predyspozycje do posiadania nieskazitelnej cery, bez własnego wkładu w urodę, nie osiągnęłyby zamierzonego efektu. Kuczem do sukcesu są domowe sposoby na ładną cerę – odpowiedni styl życia, właściwe odżywianie, nawadnianie organizmu, a także domowe kosmetyki.

Odpowiednia dieta to podstawa

Jeśli przytaczamy sposoby na ładną cerę, nie można nie wspomnieć o zdrowej i odpowiednio zbilansowanej diecie. Warto zrezygnować z używek i jedzenia typu fast food na rzecz diety bogatej w warzywa i owoce. Ważne jest dostarczanie wszystkich, cennych składników odżywczych. W diecie nie może zabraknąć witamin z grupy B, A oraz E. To silne antyoksydanty, które opóźniają proces starzenia się skóry i innych komórek organizmu. Warto wprowadzać do menu również produkty bogate w błonnik i cenne dla organizmu składniki mineralne. Pamiętaj o spożywaniu świeżych ryb, kasz oraz orzechów, ograniczaj natomiast żywność wysoko przetworzoną.

Picie wody – o tym nie wolno zapomnieć

Jakie jeszcze sposoby na ładną cerę warto poznać? Proste, ale bardzo skuteczne nawilżanie organizmu. Zdrowa skóra to taka, która jest odpowiednio nawilżona. Jeśli zatem pijesz duże ilości wody, jesteś na najlepszej drodze do osiągnięcia celu.

Woda potrzebna jest nie tylko do właściwego funkcjonowania organizmu, ale również jego nawilżenia. Przyjmuje się, że absolutne minimum dziennej porcji wody to 2 litry. W innym wypadku organizm może nie otrzymywać wystarczającej jej ilości, a skóra zdradzać oznaki przesuszenia.

Organizm można też nawadniać, spożywając bogate w wodę warzywa i owoce. Doskonale do tego celu nadają się arbuzy i ogórki, które w przeważającej ilości składają się właśnie z wody. Z kolei spożywanie używek, takich jak kawa i herbata może odwadniać organizm.

Czas na sen

Nie od dziś wiadomo, że brak snu znacznie pogarsza kondycję naszej cery. Udowodnili to również amerykańscy badacze, którzy uznali, że sen jest najlepszym lekiem na zmarszczki. W dzisiejszym zabieganym świecie trudno o wystarczają dawkę snu. Warto jednak zafundować sobie ten luksus i porządnie się wyspać. W czasie snu nasza skóra regeneruje się i odpoczywa.

Sposoby na ładną cerę to domowe kosmetyki

Zrób w swoim domu SPA i stwórz własne maseczki o cudownym działaniu. Nie musisz wcale decydować się na te, które oferują drogerie. Komponując własne kosmetyki, dokładnie wiesz, co się w nich znajduje. Domowe sposoby na ładną cerę to sprawdzone receptury na odżywcze i rozświetlające maseczki. Nie wiesz jak je przygotować? Dziś wiele Pań samodzielnie robi kosmetyki, a o swojej pasji opowiada na blogach. Podążanie za nimi sprawi, że nie będziesz musiała na nowo wyważać otwartych już drzwi.

Czy opisane przeze mnie metody przekonują Cię? Moim zdaniem są o wiele lepsze niż nakładanie dostępnej w sklepach chemii. Nie umniejszając zasług koncernów kosmetycznych, w końcu to dzięki nim dokonano wiele odkryć w zakresie pielęgnacji urody, wolę jednak stosować domowe, sprawdzone sposoby na ładną cerę.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge