Sprzęt do sprzątania w domu. Niezbędne elementy

Domowe porządki nie należą do naszych ulubionych czynności, ale odpowiednio dobrany sprzęt do sprzątania w domu, to gwarancja, że z obowiązkami poradzimy sobie sprawnie i szybko. Na rynku znaleźć można cały ogrom akcesoriów i urządzeń, dzięki którym sprzątanie codzienne, jak i generalne porządki, zyskują na zupełnie innym wymiarze.

Sprzęt do sprzątania w domu. Od czego zacząć?

Już nie mawia się, a zaznacza, że systematyczne porządki każdego dnia wymagają poświęcenia zaledwie kilkunastu minut. To tak naprawdę kwestia „odświeżenia” pewnych rzeczy. Taka systematyczność sprawia, że na dłuższe sprzątanie musimy przeznaczyć czas jedynie raz w tygodniu. Mało kto z nas przy nawale codziennych obowiązków, nie tylko zawodowych, ma czas na codzienne generalne sprzątanie. Regularność w niewielkich porządkach pozwala uniknąć codziennego koszmaru sprzątającego.

Postawmy na plan działania. Poświęćmy jeden wieczór bądź wolne popołudnie na to, żeby spisać, co każdego dnia należy zrobić. Są rzeczy, które musimy robić każdego dnia, 2-3 razy w tygodniu, raz w tygodniu. Kilkakrotnie w ciągu miesiąca, a nawet raz na kilka miesięcy. Zakładając taki plan i rozpisując obowiązki na wszystkich domowników, każdego dnia będziemy się cieszyć zdrowym powietrzem, brakiem kurzu i wyeliminowanym chaosem.

Zacznijmy od sprzętów podstawowych. Sprzęt do sprzątania w domu nie musi być drogi i ekskluzywny, żeby poradzić sobie nawet z trudniejszymi zabrudzeniami. Niezbędne będą rękawice ochronne, ściereczki najlepiej z mikrofibry, które wykazują doskonałe właściwości i są uniwersalne. Do tego zmiotka i szufelka, duża miotła, wiadro oraz mop.

Z przydatnych akcesoriów warto zakupić butelkę ze spryskiwaczem, do której przelejemy dowolny płyn i będzie nam go łatwiej rozpylać na czyszczone powierzchnie. Poza tym myjka do okien i szyb, którą łatwo ściągnąć wodę. Dobrym pomysłem jest pozostawienie starych szczoteczek do czyszczenia paznokci lub szczoteczek do mycia zębów, którymi łatwo poradzić sobie z uciążliwymi zakamarkami. Do tego gąbki i inne ściereczki, w zależności od potrzeb.

Środki czyszczące

W sklepach, dziś zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, znajdziemy całą masę chemii domowej. Począwszy od standardowych mleczek czyszczących, płynów do mycia szyb, płynów uniwersalnych, a kończąc na specjalistycznych środkach radzących sobie z pleśnią, usuwaniem plam z tuszu, krwi i wielu innych. Co zatem kupować?

Podstawą będą środki uniwersalne i te z przeznaczeniem do poszczególnych pomieszczeń czy też elementów wyposażenia. Płyn dezynfekujący do toalety, płyn do mycia szyb i tym podobne. Reszta to już wybór indywidualny. W zależności od tego, z jakimi zabrudzeniami musimy sobie poradzić.

Pomocą mogą być zaawansowane urządzenia, jak chociażby programowalne odkurzacze, a nie tylko te zwykłe. Sprzęt do sprzątania w domu ma nam pomagać i ułatwiać pracę, dlatego warto przyglądać się jakości, funkcjom i sposobie użytkowania, a nie tylko cenom produktów, które wybieramy.

Ocena

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge